INBROTTSLARM BRANDLARM VIDEOÖVERVAKNING PASSAGESYSTEM STRÖMFÖRSÖRJNING, KABLAGE OCH TILLBEHÖR

Om ADI  - Kontakta oss

 

 

ADI Global Distribution AB 

 
STOCKHOLM GÖTEBORG
   
Box 420 41 Tillgängligheten 3
126 12 Stockholm 417 01 Göteborg
   
Lerkrogsvägen 21  
126 79 Hägersten  
Hitta till oss Hitta till oss
   
Tel: 010-130 24 00 Tel: 010-130 24 00
Fax: 08-649 02 52 Fax: 031-51 07 06
   
E-post: info.se@adiglobal.com E-post: info.se@adiglobal.com
Beställningar: order.stockholm.se@adiglobal.com Beställningar: order.goteborg.se@adiglobal.com

Öppettider butik

08.00 - 16.00 - lunchstängt 12.00-13.00

Öppettider butik

07.00 - 16.00 - lunchstängt 12.00-13.00


Kontaktuppgifter personal

Försäljning/support

Daniel Hedlund 010-130 24 97

daniel.hedlund@adiglobal.com

Inbrott, passer
Jörgen Johansson 010-130 24 94

jorgen.johansson@adiglobal.com

Inbrott, passer
Göran Klang 010-130 24 92

goran.klang@adiglobal.com

Galaxy, Texecom
Jimmy Lundborg 010-130 24 53

jimmy.lundborg@adiglobal.com

Video
Göran Lövgren 010-130 24 90

goran.lovgren@adiglobal.com

Galaxy, Assa Arx, video
Mats Segerdahl 010-130 24 93

mats.segerdahl@adiglobal.com

Brand
Daniel Sjödin 010-130 24 86

daniel.sjodin@adiglobal.com

Video
Gerry Manley 010-130 24 59

gerard.manley@adiglobal.com

Teknisk försäljning
Thomas Witt 010-130 24 55

thomas.witt@adiglobal.com

Teknisk försäljning

Teknisk support

Stefan Filobelli 010-130 24 54

stefan.filobelli@adiglobal.com

Support Texecom, Visonics, Inovonics, dimgen. och video  

Butik Stockholm

Sanna Emilsson 010-130 24 56

susanna.emilsson@adiglobal.com

 Butikssäljare

Logistik

Robert Andersson

010-130 24 57

robert.andersson@adiglobal.com

Lager, butik Göteborg

Jörgen Edin

 010-130 24 83

jorgen.edin@adiglobal.com

Inköp produkt
Ranko Stanic  010-130 24 81

ranko.stanic@adiglobal.com

Lager, butik Göteborg

Admin / kvalitet 

Ingela Eckerman  010-130 24 82

ingela.eckerman@adiglobal.com

Kvalitet, admin, fakturor
Sarah Strandberg   010-130 24 80

sarah.strandberg@adiglobal.com

Admin, fakturor

Marknad

Tanja Baron +45 4324 5629

Tanja.Baron@adiglobal.com

Product manager
Access & Fire [Nordic]
Monika Gustavsson 010-130 24 58

monika.gustavsson@adiglobal.com

Marknads-
kommunikation
[Sverige, Finland]
Kristian Kalin 010-130 24 84

Kristian.Kalin@adiglobal.com

Product manager
Intrusion [Nordic]
Thomas Møller +45 4324 5639

thomas.moller@adiglobal.com

Product manager
Video [Nordic]
Ledning
Peter Wimmerström 010-130 24 51

peter.wimmerstrom@adiglobal.com

VD, försäljningschef
John Johansson 010-130 24 87

john.johansson@adiglobal.com

Försäljningschef